חום בראיה הומאופתית

ההומאופתיה קלאסית מכירה בחום ויודעת את חשיבותו, במאמר זה אנסה להסביר את המושג "חום" בראיה כללית ואת הדגשים ההומאופתים ביחס לחום. התייחסותי במאמר זה היא על חום שנגרם עקב מחלה ולא כתוצאה ממכת שמש שבה יש קריסה של מנגנוני הבקרה והוויסות של טמפרטורת הגוף.

חום בילדים, הגיע הזמן לעשות סדר ולהסביר את משמעותו החום

חום

אחד הסיבות שמביאות הורים מודאגים לבדיקת רופא השכם בבוקר היא העלייה בטמפרטורת הגוף של יילדנו ,כשאר החום עולה אנחנו מבקרים את הרופא,ככה זה עובד. חום בתרבות המערבית מהווה גורם סטרס אשר מכניס לחרדה הורים רבים, לעיתים ללא קשר למצבו של הילד, כל עוד על המדחום מופיע מספר דו ספרתי גדול מ37.5 אוטומטית ההורה נכנס ללחץ, חרדה ואי שקט. בשל כך נוטים הורים לפעול ביתר שאת ולתת מורידי חום לעיתים קרובות בכדי לתת לילדם את הטיפול הראוי לו. האומנם?

מה זה חום וכיצד הוא מופעל

הטמפרטורה הממוצעת של חום גופנו היא 37.5 ולכן חום יוגדר כעליה מעל טמפרטורה של 37.5 מעלות בבדיקה בפה או חום מעל 38 מעלות בבדיקה בפי הטבעת, לא ניתן למדוד חום ע"י מגע בראש,מגע שפתיים או כל אמצעי אחר שאינו כהדגרתו "מודד חום". אמצעים אלו יכולים לתת מושג וכיוון אבל לא את הטמפרטורה האמיתית. יש להבין שערכי חום אלו מהווים ממוצע סטטיסטי ואינם חד משמעיים,מה גם שיש לזכור שטמפרטורת גופו של הילד הבריא משתנה בהתאם לשעה ביום. חום הגוף מווסת ע"י מרכז בקרה מוחי וכשאר ישנו צורך לעלות את טמפרטורת הגוף ניתנת פקודה שמביאה לפעילות מוגברת של שרירי הגוף וכיווצום.(רעידות,צמרמורות הינם פעילות מוגברת של השרירים), במקביל מנותבת זרימת דם מהשטחים החיצוניים, משטחי הפנים אל פנים הגוף בכדי להקטין את איבוד החום של הגוף הנזקק לו מאוד בשעה זו. תהליך הפוך קורה כאשר רוצים להוריד את הטמפרטורה של הגוף. שינוי הטמפרטורה הינו תהליך מבוקר מאוד ונדיר שנראה טמפרטורת חום העולה על 41 מעלות. מרכז בקרת החום ותהליכי הוויסות עדיין לא ידועים במלואם לעולם הרפואה.

הגורמים לחום

ישנם הרבה סיבות שיכולות לגרום לעלייה של טמפרטורת הגוף הנפוצים שבהם הם זיהומים, זיהום שכזה יכול להיגרם ע"י וירוסים חיידקים וטפילים מזיקים עליית חום זו משפיעה ומושפעת ממספר מערכות פיזיולוגית כגון: מערכת העצבים המרכזית, המערכת החיסונית, מערכת ההורמונים(אנדוקרינית) ועוד.

למה הוא קיים בכלל

חום אינו מחלה, חום הוא מלחמה (בסיכול אותיות זה החלמה), שיש חום הגוף מתמודד עם פולשים אשר מנסים לפגוע במערכות הגוף השונות.תהליך דלקתי הינו התוצר של פלישה זו ועליית חום הינה הסממן לכך שכרגע הגוף נלחם.לחום ישנה גם השפעה מטיבה על הגורמים שנלחמים בפולש.נכון לימים אלו רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור בעליית החום ומנגנוני הויסות שלה אך ניתן לומר בודאות שעליית הטמפרטורה בגוף האנושי ואצל בע"ח רבים הינו הכרחי ובעל חשיבות מכרעת בסילוק הפולשים שנמצאים בגופנו.

חום בראיה הומאופתית

כאמור חום הינו מרכיב קריטי בזמן מחלה, ניתן להגיד שללא חום לא היינו מצליחים להתמודד ולשרוד אל מול אותם פולשים מזיקים לגופנו. בזמן חום מתלווים תופעות אשר מייחדות את תהליך החום ואת האדם החולה. ניתן לומר שמערכות הגוף "מראות" להומאופת הבוחן את המצב מה הגוף צריך, נבחן זאת שוב, בזמן חום יכול החולה להיות מרוח על המיטה לא רוצה לדבר עם אף אחד קר לו ורוצה רק מים קרים והרבה, לאומות חולה אחר שיכול באותה טמפרטורה בדיוק לרוץ להשתולל ללא צמא בכלל  וללא בדיקה בכלל לא היו יודעים שיש לו חום. השוני במאפיינים אלו מהווה שוני בדרך הטיפול ההומאופתית, הרי לא יתכן ששני אנשים אלו יקבלו אותו טיפול שהרי כולכך הרבה שוני יש בניהם ולכן ההומיאופתיה מבדילה בין מחלות והטיפול בהן וכך גם ביןמצב החום החום השונים כל מצב חום מראה להומאופת צורך ברמדי (התכשיר ההומיאופתי) אחרת בכדי לעזור לגוף להתגבר על המצב החולני שבו הוא נמצא, כאמור לאחר יישומה של הרמדי נרגיש ירידה בטמפרטורת הגוף אבל לא בגלל שהיא פועלת על מנגנוני הויסות של הטמפרטורה בגוף (תרופות להורדת חום פועלות על מרכזי הבקרה וכך מורידות את הטמפרטורה ללא קשר למצב החולני שבו נתון החולה), אלה היא עוזרת לגוף להילחם ולנצח בקרב וכך הגוף מבחין בניצחונו הקרב ובא ויכול ומאפשר הורדת חום ההדרגתית למצבה האופטימלי בכדי להכריע את הקרב עד תום. שימוש ברמדי הומאופתית הינו ממכר ואינו גורם לתופעות לוואי ובטח לשימוש בילדים, נשים בהריון, תינוקות ומבוגרים.

 


| הומאופתיה קלאסית || גבי זסלבסקי || הומאופתי || זסלבסקי || בחילות |
 
 
פנו אלינו ונשמח לעזור


* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha

  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
 הומאופתיה  טיפול בהפרעות קשב וריכוז  טיפול בדלקת בדרכי השתן  טיפול בטחורים  טיפול באלרגיה  טיפול הומאופתי בהריון  טיפול בטיקים  טיפול במערכת העיכול  טיפול הומאופתי בילדים ותינוקות  טיפול בבעיות עור  טיפולים הומאופתים נוספים  מאמרים