טיפול בדלקת בדרכי השתן

 

טיפול בדלקת בדרכי השתן


זה כואב, מטריד, מפריע לתפקוד היום-יומי, לא תמיד מאובחן בקלות ויש כאלה שסובלים ממנה באופן כרוני.
אבל יש גם חדשות טובות...כל מה שרציתם לדעת על דלקת בדרכי השתן ועל הדרכים היעילות ביותר להיפתר ולהימנע מהן.
יש הטועים וקוראים לה דלקת בשלפוחית השתן, אבל כדאי לדעת שדלקת במערכת השתן או דלקת בדרכי השתן יכולה אמנם להתרחש בשלפוחית אך כל דלקת שמתרחשת באחד מהאיברים הקשורים במערכת השתן, נכנסת לקטגוריה זו. מערכת השתן שלנו, מורכבת מהשופכה, שלפוחית השתן, צינוריות השתן וכליות. ולמרות שכל אחד מאיברים אלו, יכולים לפתח תהליך דלקתי, הרי שהדלקות השכיחות ביותר הן בשלפוחית או בשופכה.


טיפול בדלקת במערכת השתן

דלקת בשלפוחית השתן או בשופכה עשויה להוות מטרד ומקור לתסכול וכאב. כיוון שנשים, הן הסובלות העיקריות מדלקת בדרכי השתן, (בערך פי ארבע מגברים), כדאי לדעת שבזמן הריון למשל, דלקת שכזו יכולה לגרום אף ללידה מוקדמת ולסיבוכים נוספים. ועדיין, דלקת שמתפשטת לאברים פנימיים יותר במערכת השתן כגון הכליות, עלולה להוות מקור לסיכונים מיותרים. למעשה, 50% מהנשים עשויות לסבול בשלב כלשהו בחייהן מדלקת במערכת השתן וחלקן הגדול כלל אינו מודע לעובדה שהפתרון לטיפול ומניעה של דלקות אלו הינו זמין, פשוט ולא פחות חשוב בטוח. כן, גם בזמן הריון. מסתבר, שלהומיאופתיה הקלאסית, ניסיון רב בהתמודדות עם דלקת בדרכי השתן והעדויות שהצטברו בנושא, הפכו את הקליניקה של גבי זסלבסקי למוקד עליה לרגל לנשים שבמשך שנים סבלו מדלקות כרוניות בדרכי השתן והצליחו בטיפול קצר מועד, יעיל ובטוח להיפתר מהן לתמיד. 

עם עובדות אי אפשר להתווכח

להומאופתיה הקלאסית, טוען גבי, יכולת לאזן את הגוף ולסייע לו להתמודד דווקא במקרים כרוניים של הפרעות חוזרות ונשנות. כאשר אנו סובלים שוב ושוב מתופעה שחוזרת על עצמה, למשל דלקת בדרכי השתן, הרי ברור שהגוף שלנו סובל מחוסר איזון ויכולת לתפקד באופן תקין. בעזרת ההומאופתיה הקלאסית, שרואה את הגוף והאדם כמכלול, ניתן למעשה להגיע לאיזון שמונע מהדלקת בדרכי השתן למשל, לחזור שוב ושוב. למרות שגבי עצמו משוכנע לחלוטין ביכולת של ההומאופתיה הקלאסית לחולל את השינוי המדהים עליו הוא מספר, הרי שהיה צורך בקצת יותר מכך כדי לשכנע קטנת אמונה שכמוני. הנקודה היא, שעם עובדות, אי אפשר להתווכח. גבי עצמו, אינו איש של מילים. הוא לא האדם שירבה לספר או להבטיח הבטחות. מי שעושות את העבודה הזאת במקומו, הן דווקא אותן מטופלות שסבלו מדלקות חוזרות בדרכי השתן, טופלו על ידו ומעבירות הלאה את הבשורה לחברותיהן. ועדיין, למרות שנשים הן הסובלות העיקריות מדלקת בדרכי השתן, אסור לשכוח שדלקות אילו עשויות לפקוד גם גברים ואלו מסתבר, מגיעים לגבי בעקבות סיפורי ההצלחה של הנשים שלהם.

סימפטומים וגורמי סיכון לדלקת בדרכי השתן

כדי להבין מעט יותר, כדאי לדעת קודם כל, מהם בעצם הסימפטומים שמתלווים לאותן דלקות בדרכי השתן, או במערכת השתן שמביאים אנשים רבים לפנות לגבי זסלבסקי ולבקש את עזרתו:

דחיפות במתן שתן או תחושה של התרוקנות חלקית, צריבה בזמן או אחרי מתן שתן, דליפה/טיפטוף קבוע של שתן, שתן בעל ריח עז/עכור או דמי או נוכחות של חיידקים הינם רק חלק מהסימפטומים המאפיינים דלקת בדרכי השתן.

גבי, מסתבר, מכיר מקרוב את הנושא. לא כולם יודעים, הוא אומר, אבל ישנם גורמי סיכון המעלים את הסיכוי לפתח דלקות חוזרות בדרכי השתן: נשים פעילות מינית למשל, הינן בעלות נטייה גבוה יותר לפתח דלקת בדרכי השתן מנשים שאינן פעילות מינית. גם השימוש בדיאפרגמה כאמצעי למניעת הריון מעלה את הנטייה לפתח דלקות במערכת השתן.
גם לגורם הגיל יש השפעה על הסיכוי לפתח דלקות חוזרות בדרכי השתן שכן אלו, נפוצות יותר לאחר גיל המעבר מאחר ורקמת הנרתיק, השופכה ובסיס שלפוחית השתן נחלשת כתוצאה מירידה בהורמון האסטרוגן.

סוכרת או כל מחלה כרונית אחרת שמשפיעה על מערכת החיסון עשויה להגדיל את הסיכוי ללקות בדלקת בדרכי השתן.
וכמובן, שימוש ממושך בצינוריות (קטטר) בשלפוחית השתן.
"אבל הגורם", מוסיף גבי בחיוך, "לא באמת משנה. אישה או גבר שסובלים מדלקת בדרכי השתן או מדלקות חוזרות במערכת השתן, לא מעניין אותם הגורם. מה שהם רוצים, זה להפסיק לסבול. או במילים אחרות להגיע לאיזון וללמד את הגוף שלהם, להתמודד טוב יותר בעצמו עם חיידקים שפולשים פנימה, לחזק את מערכת החיסון שלהם ולשכוח מהמטרד הזה, שנקרא דלקות חוזרות בדרכי השתן.

לקבלת ייעוץ חינם לחץ כאן חייג: 09-9559496 או 0509691079
| טיפול בדלקת בדרכי השתן || צריבה במתן שתן || הומאופתיה קלאסית || הומאופתיה |
 
 
פנו אלינו ונשמח לעזור


* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון:
Captcha

  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
 הומאופתיה  טיפול בהפרעות קשב וריכוז  טיפול בדלקת בדרכי השתן  טיפול בטחורים  טיפול באלרגיה  טיפול הומאופתי בהריון  טיפול בטיקים  טיפול במערכת העיכול  טיפול הומאופתי בילדים ותינוקות  טיפול בבעיות עור  טיפולים הומאופתים נוספים  מאמרים